W tym miejscu piszemy o przebiegu swojego leczenia, radzimy się innych odnośnie leczenia własnego przypadku choroby.
Awatar użytkownika
 szater
#25383
próbowałam tak mieszac z balsamem rozmaite zioła i oleje ale niestety...scina sie beznadziejnie :angry:
Olejki dolewam do wanny do dużego stęzenia soli czy chlorku magnezu
( w zależnosci w czym sie kąpię)
Witaminy D3 akurat my nie przedawkujemy bo ciągle mamy jej niedobór,w naszej szerokosci geograficznej wszyscy raczej mamy niedobór-tak po prawdzie.
Stosowanie jednej tabletki D3 1000j to nic nie daje acha i uważac trzeba bo ostatnio to wciskaja wit D...a nie D3.

Na skóre głowy a własciwie na łuskę to najlepszy jest Squamax....nawilza i pozwala sciągnąc fajnie łuske,potem Daivobet ale żel....fajnie sie rozporowadza i...jedna uwaga ten Daivobet to masc w skład której wchodzi przede wszystkim KALCIPOTRIOL-pochodna Wit D3 a dodatek sterydu nie jest duży. Nie każdy "idzie " na Daivobet bo nie u kazdego dobrze działa Kalcipotriol.

Ostatnio zakochałam sie we wszystkich produktach Dr Dudy( pomimo ogólnej niecheci do budyniu waniliowego,Andrzejka-produkty siarczkowe bardzo sie sprawdzają owego...innego Dudy :P
https://uzdrowiskowespa.pl/pl/c/Dr-DUDA ... cwodmNAMdQ

na zimę zawsze stosuję tran z dorsza lub olej z rekina i musowo

Obrazek
PS
sciskam Antonio cieplutko :*
Awatar użytkownika
 antonia
#25384
szater pisze:próbowałam tak mieszac z balsamem rozmaite zioła i oleje ale niestety...scina sie beznadziejnie
Tak też było u mnie na początku :D teraz zawsze dodaję skoncentrowaną nalewkę ziołową na alkoholu ( zioła + wódka 40% 1:3 wyprawiać przez 14 dni) - i już się nie ścina. Teraz, gdy nie mam zmian łuszczycowych na skórze dodaję również inne nalewki, takie jak nawłoć czy przytulia.
Skóra po tych zabiegach jest jak u niemowlęcia :D :D
Nie ma potrzeby kupować drogich kremów!
Krysiu, próbuj, nie poddawaj się :* :*

Nie lubię potraw ani produktów z morza a przy takim niedoborze witaminy D3 nie wystarczy żywić się nimi codziennie, dlatego też wcinam suple, nawet w czasie opalania. ;)
 Radek1
#25385
Wykupiłem daivobet w maści i żelu oraz witaminy.

Kupiłem tak jak poleciliście witaminę K2 MK7 (pisze, że to na kości jest) . Jedna tabletka (0,4g) zawiera 75 mikrogramów wit. K2 (zalecana 1 dziennie).

Potem kupiłem Witaminę D (kapsułka zawiera 50 mikrogramów wit. D3 cholekalcyferol 2000 j.m. 1000%, zalecana 1 kapsułka dziennie).

Czyli jakbym brał:
rano 1x wit. d3 + wit K2 podczas posiłku
wieczorem 1x d3 po posiłku
To będzie ok?

Plan jest taki, że podleczę daivobetem troszkę zmiany, wprowadzam dietę w większości z produktami bezglutenowymi no i stosuję te witaminy oraz nawilżanie. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Awatar użytkownika
 szater
#25390
Plan ciekawy...czy zadziała? tego nikt ci nie zagwarantuje ale jak nie spróbujesz nie przekonasz sie.Co do jedzenie bez glutenowego...chyba do konca to nie jest dobry pomysł :surprised: po pierwsze trudno wyeliminowac wszystkie produkty z glutenem,poza tym czy ci szkodzi powinno byc potwierdzone badaniem jelit.Jestem zwolennikiem drobnych kroczków nie szału natychmiastowego i zmiany całego życia bo....nie dasz rady tego udzwignąc.Próbuj eliminujac poszczególne skłądniki...np odstaw słodycze i napoje gazowane,potem chleb pszenny,stosuj wiecej kaszy jaglanej zamiast ryżu,jedz dużo jarzyn i owoców,ale staraj sie aby albo były surowe albo parowane na parze nie smażone ani nie gotowane w wodzie.

Znajdz przyprawy które beda ci pasowały...bo takie parowane warzywa czy mieso niekoniecznie wchodzi na dłuższą mete :P

Najważniejsze nie szalej i nie stawiaj swiata na głowie.Możesz dołączyc kąpiele w mocno zasolonej wody z odrobiną oleju lub ziołowe,można też gdy cie swędzi zastosowac sodke.
Pomału i spokojnie a efekty przyjdą :D
 Radek1
#25461
Mój plan średnio działa póki co, ale pracuję nad nim.. zażywam witaminy staram się póki co nie obżerać. Przeglądając internet natrafiłem się na ciekawe badanie:

Badanie żywej kropli krwi - polega na pobraniu krwi i zbadaniu jej w czasie jej aktywności za pomocą mikroskopu. Czy ktoś z Was robił takie badanie? Czy robią to ludzie po studiach medycznych i można się czegoś dowiedzieć z tego badania?
Awatar użytkownika
 szater
#25463
Tak robiłam takie badanie,robi go ludzie niekoniecznie specjalisci,to raczej niekonwencjonalna metoda.Pod mikroskopem mozesz obejrzec swoja krew i pokażą ci co jest w tych komórkach dobre a co złe-oczywiscie ocena i interpretacja to juz radosna twórczosc tego co robi owe badanie.Trwało około 1h,kosztowało 250zł,liczyłam na ciekawsze informacje,bardziej wiarygodne a an skupił sie przede wszystkim na tym co powinnam zakupic aby uzyskac poprawe zdrowia oczywiscie z suplementów u niego na składzie.No cóż mozna i tak ja,wybrałam sie bo obiecywali że pomoga pozbyc sie problemów z jelitem nadwrazliwym....wydałam kupe kasy....i z jelitem walcze dalej :annoyed:
Awatar użytkownika
 antonia
#25485
szater pisze:Witaminy D3 akurat my nie przedawkujemy bo ciągle mamy jej niedobór,w naszej szerokosci geograficznej wszyscy raczej mamy niedobór-tak po prawdzie.
Stosowanie jednej tabletki D3 1000j to nic nie daje acha i uważac trzeba bo ostatnio to wciskaja wit D...a nie D3.
:*

Ja stosuję 1 x dziennie 4 tabl. wit. D3 po 5000 IE ( = 20000 IE ) do tego 1x dziennie 1 tabl. wit. K2 MK-7 100mcg, magnez w kąpielach codziennych + potrawy zawierające wapno.
Obiecałam ujawnić swoje wyniki badań, które właśnie dzisiaj nadeszły:

S-25 OH Vitamin D Resultat 180, Enhet nmol/L,
Referensintervall 75-250
opinia lekarska: analiza prób wykazuje poziom witaminy w normie, można kontynuować dawkowanie jak wyżej
***
Zamierzam ponowić próby, by wykluczyć jakąkolwiek pomyłkę lub fuszerkę, co też się tutaj zdarza i ew. podnieść dzienną dawkę.