Rozmowy dotyczące choroby współistniejącej z łuszczycą, czyli łuszczycowego zapalenia stawów (łuszczycy stawowej).
#10202
Ja gotuje od lat takie wywary z łapek kurzych-chłopcy bardzo szybko rosli i działalam tak z zalecen lekarskich.Zupki mozna gotowac rozmaite....nigdy sie nie zastanawiałam czy smierdzą :surprised:
Na basen chodze czesto z koleznka która ma proteze nogi-od kolana,proteze sciaga koło wejscia do basenu a jak wychodzi to ją jej podaje ja albo ktorys z ratowników(u nas basen to nie tylko pływalnia tak jako ciekawostke:

http://parkwodny.zgora.pl/wirtualny-spacer/

zycze przyjemnego spaceru i....kto chetny zapraszam do Zielonej Góry xd
#10337
mój -enty już ortopeda (ostatni chyba w regionie ;) ) orzekł, że preparaty typu artresan lub 4flex to bardziej działają a głowę niż kolana :D
w zeszły wekeend nie dał mi spać ból nadgarstka. rano poleciałam na pogotowie bo dłoń mi spuchła jak bania a tu trza do roboty. pani zrobiła prześwietlenie czy nie uszkodzona i gdy wyszło, że nie to zaleciła ibuprofen, naproxem do smarowanka i altacet na opuchliznę. pokusiła się też o diagnozę- po wysłuchaniu, że przez ostatnie trzy dni jeździłam po górach autem zawyrokowała ostry stan zapalny stawu (że niby od biegów) i kazała rączkę oszczędzać, czyli nie pracować xd na drugi dzień poleciałam na tej rączce jakieś tysiąc km, fakt , że w większości po autostradzie to mało przebierania ale i tak spuchła jak balon. non stop robię okłady i smaruję, opuchlizna już zeszła ale i tak boli. kuźwa! :devil:
#10341
Ten Pau d'arco to dokładnie ta sama sprawa...aczkolwiek mozna wierzyc rowniez w jego zdolnosci poza zmysłowe ;) jak ktos sobie zyczy.Co do twoich stanow zapalnych...one przeszły juz w stan ostry ciagly.Tu bez konkretnego leczenia sie nie obedzie.Dałam ci onegdaj lek i tym powinnas zaleczyc,przeanalizowałam twoje ostatnie wyniki badan i....tez z tym nic nie zrobilas.Straszyc nie bedze...konsekwencje kazdy zna tylko nie zdaje sobie sprawy z tego ze to wlasnie jego spotka.Lata płyna to co dzis "zawadza" i "utrudnia" zycie zamieni sie w niemozliwosc samodzielnej egzystencji.Co sie osiaga poprzez nie leczone stawy i ich stany zapalne...wiem doskonale bo po raz kolejny przeszłam to na sobie.Nie pisze tu o teori...uczcie sie na błedach innych a nie na swoich...Zycze długiego miłego zycia :notguilty:
#10355
no dobra, wolna jestem dopiero we wtorek to podlecę do jakiegoś doktora, tylko pomysły mi się kończą już jeśli chodzi o specjalizację ;) najprościej będzie do ogólnego i od niego chyba zacznę. umówię się też do reumatologa bo dawno tam nie byłam :) jeśli będą chrzanić farmazony typu "oszczędzać rączkę czy nóżkę" to poszukam tę fiolkę co mi dałaś i na niej polecę.
:*

ehm. to znaczy ten cud to "cud"?
#10363
:D
"w zeszły weekend zaczął mnie boleć staw" ale:"we wtorek mam wolne, to pójdę do lekarza" :D - jak ja to znam Kobito!...
Krysia Cię dobrze szkoli - weź się za siebie, ja to podziwiam, jak Ty z tym bolącym, opuchniętym stawem dajesz w ogóle radę!
Cud "cudem" albo cudem - zależy, jak spojrzeć ;) :D
#10366
Zyłam jak chciałam...bawiłam sie i szalałam...lekarz z doskoku,diagnozy lekarskie w kat,recepty do szuflady...jak mocniej zabolało to...tableta lub zastrzyk i dalej ...i tak do 50rż....teraz przyszedł czas zapłaty.Nie ma obcji kazdy bedzie płacił we własnej walucie i wtedy sam sie przekona jaki to był madry bo lekarzy nie słuchał,bo leków nie brał,badan nie wykonywał....wszystko tak sie kreci do czasu....dlatego uczulam ...zadbajcie o siebie,mozna wiele spraw zatrzymac,zaleczy łagodniejszymi srodkami...potem...potem to juz pomaga jak umarłemu kadzidło :surprised:
Awatar użytkownika
 Paweł
#10591
Tak, mogą. Jednak znacznie rzadziej się to zdarza.
#10607
Z moich informacji wynika że nie każda łuszczyca skórna powoduje również łuszczycowe zapalenie stawów. Częściej ŁZS współistnieje z łuszczycą paznokci niż skóry.

Nie znaczy , że każdy kto ma łuszczycę paznokci będzie miał ŁZS, aczkolwiek ma większe "szanse" niż ten z łuszczycą skóry.

Dlatego też ŁZS pojawia sie częściej przed łuszczycą skórną.

Betko poczytaj, tu dużo informacji jest o ŁZS

http://www.forum.biedronkowo.info/viewt ... ?f=52&t=34
#10609
Bardzo mnie zdziwiło stwierdzenie:

cyt:

"Dlatego też ŁZS pojawia sie częściej przed łuszczycą skórną."
....na łuszczyce skórna choruje od dzieciecych lat jak i wiekszosc moich kolezanek i kolegow z oddziałow reumatologicznych leczacych ŁZS.Najpierw była skorna a potem dopiero po wielu,wielu latach dołaczyła stawowka.Mało tego nie ma zadnych potwierdzonych badaniami faktow ze łzs musi sie wiazac z luszczyca paznokci lub jej brak swiadczyc o niemoznosci zachorowania na łzs.Zmiany w płytce paznokciowej ma własciwie kazdy kto choruje na luszczyce,jedni maja w wiekszym inni w mniejszym stopniu,jedni zauwazaja zmiany inni nie zwracaja uwagi.
Okazuje sie takze że sa juz przypadki rzs i łzs w jednym ciele.Co do zdiagnozowania to....tu nic nie jest proste,czasem wyniki sa o.k. a pacjent jest tzw "ostry".Trzeba naprawde dobrego i ludzkiego reumatologa aby zechciał sie pochylic nad młoda osoba ktora przychodzi do niego z bólem-najczesciej własnie takie osoby sa lekcewazone-przykład-PUMA.Przy łzs wszystko potrafi byc na opak...dokladnie tak jak w całej luszczycy.Na dzien dzisiejszy to sa jeszcze problemy z leczeniem farmakologicznym wspominałam juz o tym:

znalezione-w-sieci/stan-swiadczen-na-dzis-t1540-10.html

warto wiec przeczytac takie info,potwierdzajace moja wypowiedz:

http://www.rynekzdrowia.pl/Serwis-Reuma ... ,1011.html

Trzeba uzbroic sie w cierpliwosc ..jak mowi moja reumatolog,w czerwcu są oczekiwane zmiany w lekach dostepnych do leczenia lzs,ciepla i pogody oraz wspaniałych lekarzy xd