Menu użytkownika

Kupony

Kto przegląda forum

Forum przegląda 2 użytkowników :: 0 zidentyfikowanych, 0 ukrytych i 2 gości (dane z ostatnich 5 minut)
Najwięcej użytkowników online (90) było 3 maja 2017, o 23:15

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

moje doświadczenia z walką z ŁZS

Rozmowy dotyczące choroby współistniejącej z łuszczycą, czyli łuszczycowego zapalenia stawów (łuszczycy stawowej).

Re: moje doświadczenia z walką z ŁZS

Postprzez slonko66 27 lut 2017, o 23:54

Od 6 lat choruję na Łuszczycowe Zapalenie Stawów. Choroba zaczęła się po drugiej ciąży choć wcześniej miałam małą plamkę łuszczycy na głowie (od czasów liceum). Źródło choroby upatruję w źle działających jelitach gdyż od okresu dojrzewania mam problem z wypróżnianiem się oraz nadwagą (ok 80kg przy 165cm wzrostu). Przez 3 lata byłam na leczeniu biologicznym co zaleczyło tylko skutek a nie przyczynę. W styczniu ubiegłego roku program skończył się i wszystko wróciło (bóle stawów, wykwity łuszczycowe). Obecnie pragnę wyleczyć się z tej choroby lecz nie wiem jak!!! Medycyna akademicka nie potrafi mi pomóc!!! Podjęłam próbę detoksykacji sokami – od 4 tygodni piję jedynie soki warzywno owocowe z wyciskarki, wodę i herbaty ziołowe lecz póki co nie widzę jakiejkolwiek poprawy. Poniżej przedstawiam mój „jadłospis” dzienny. Proszę o POMOC w formie wskazówek, materiałów lub osób które leczą tę chorobę lub też wyleczyli się z niej.
Pożywienie:
7:00 - 1 x szk. soku
10:00 - 1 x szk. soku
13:00 - 1 x szk. soku
15:30- 1 x szk. soku
18:00 - 1 x szk. soku
+ woda, herbata miętowa, z pokrzywy itp.

Suplementy:
Na czczo - 1 x probiotyk -> Probio Balance firmy CaliVita
Rano - 1 x witamina D3 5,000iu +K2 MK-7 100mcg; 1 x witamina B12 1,000mcg; 1 x witamina C 1000 mg; 1 x Full Spectrum firmy CaliVita; 1 x Stress Management firmy CaliVita.
Środek dnia - 1 x witamina C 1000 mg.
Wieczór - 1 x witamina D3 5,000iu +K2 MK-7 100mcg; 1 x witamina B12 1,000mcg; 1 x witamina C 1000 mg; 1 x Full Spectrum firmy CaliVita; 1 x Stress Management firmy CaliVita; 2 x probiotyk -> Probio Balance firmy CaliVita.

Chemia AKADEMICKA (którą chcę odstawić gdyż to raczej nie działa lecz mój Reumatolog każe BRAĆ):
Methotrexat Ebewe 2,5mg

Wtorek - 3 x 2,5mg
Środa - 3 x 2,5mg
Piątek - 1 x kwas foliowy
codziennie - 3 x Essentiale Forte
slonko66
Świeżak

Reklama

Postprzez szater 2 mar 2017, o 10:54

Na ŁZS choruje prawie 30lat....stosowałam wszystko co możliwe...nie słyszałam o jakimkolwiek wyleczeniu...moze nie wiesz na czym ta choroba polega :surprised: jak mozna wyleczyc zmiany nieodwracalne w stawach???? chetnie poznam metodę :ill:

Mozna sobie próbowac łagodzic bóle,zmniejszyc je ale o wyleczeniu nie ma mowy.Mam watpliwosci co do skutecznosci takiej terapii,no ale próbuj.

Co do odstawienia MTX...eksperymentuj...twierdzisz że nie działa,spróbuj zyc bez leczenia...życze powodzenia :notguilty:
Jest nas tu kilka w "super" stanie zapewne chetnie skorzystamy a twojego doswiadczenia.Ostrzegam jedynie że to nie zabawa...uszkodzone stawy trzeba leczyc OPERACYJNIE...no ale o tym zapewne wiesz...soki ci tego nie naprawią,niestety.Proponuje już tak na marginesie zapoznac sie dokładnie z chorobą i skutkami jakie niesie....nieleczenie...a nawet leczenie...niestety :zipit:
szater
Doradca

Postprzez grzech 3 mar 2017, o 10:58

slonko66 napisał(a):Suplementy:

Moim zdaniem witaminy C za mało i to źle dawkowana. Powinno się przyjmować co godzinę. Po ok. 30 min jest jej już o połowę mniej w organizmie. Ja aktualnie w ciągu dnia przyjmuję ok 20 g w dawkach 4000 mg/1h.
Witamina D+K2 z kolei wystarczy raz dziennie min 10000 iu.
Z "rozanski.ch" - do smarowania biszofit, zapijać 7pałecznikiem.
grzech
Świeżak

Postprzez dominika23 10 mar 2017, o 16:01

Witam jestem tu nowa. Zacznę więc od tego ze mam 23 lata, na łuszczycę skórna zwykłą choruje od 5 roku życia ł. Mam na całej powierzchni ciała wraz z skóra głowy jedynie co przynosiło poprawę to słońce maści na nic diety raczej w moim przypadku nie są wskazane bo jestem bardzo szczupłą i waze 48 kg.gdzie jem sporo nie mogę przytyć. Około dwa lata temu zdiagnozowali ł. Paznokci plus łuszczycowe zapalnie stawów zdiagnozowano w tamtym roku przepisano początkowo metypred skóra lekko się poprawiła , stawy nadal bolą i są obrzęknięte na następnej wizycie dostałam lek sulfasalazin, lecz przez pierwszy tydzień brałam 1x1 zwiększając dawkę po tygodniu 2x2 . W pierwszym tygodniu brania strasznie bolała mnie głowa zawroty mdłości wymioty świąd skóry i senność po tygodniu zwiększenia dawki dostałam wysypki plus tamte uboczne efekty jakie byly w pierwszym tyg . Tak. Wiec lekarz kazał odstawić i czekać do wizyty następnej wtedy pomyślimy nad leczeniem. Po zaprzestaniu brania sulf. Ból wrócił większy i obrzęk stawów i ł. Zaczęła wychodzić pomimo brania metypredu. J
dominika23
Świeżak

Postprzez gslaw 15 maja 2017, o 14:31

A ja znowu stanąłem "psychicznie" na nogi i równocześnie nastąpiła poprawa z ŁZS. Do tej pory, jakieś 2 lata, brałem diclofenak 100mg na dobę, a potem musiałem 150mg, bo 100 nie pomagało. Zauważyłem też, że lepszy skutek dla mnie miało wzięcie 150mg raz na dwa dni niż codziennie 100mg.... i tak od początku kwietnia nic nie biorę. Nie mam też żadnej diety, piję kawkę (cały czas piłem), piję colę (trucizna) z alkiem. Co do trybu życia, to ćwiczę regularnie na orbitreku. Z takich rzeczy, które widzę, że mocno wpłynęły na pojawienie się remisji to, psychiczne stanięcie na nogi - czyli mniej stresu i poczucie kontroli własnego życia (bezpieczeństwo) oraz bardzo ważne - wysypianie się. Do tej pory często zarywałem noce mając długie okresy spania tylko po 5, 6h na dobę. Od kiedy zacząłem się wysypiać ŁZS zaczęła odpuszczać.
Podsumowując, ustabilizowanie sytuacji życiowej (znaczny spadek stresu) i wysypianie się spowodowały remisję - mam nadzieję, że ostateczną :D.
gslaw
Bywalec

Postprzez szater 16 maja 2017, o 08:47

w ŁZS nic nie jest na wieczność,sa okresy remisji i ataku choroby,w tym okresie w którym sie znajdujemy...ciepło i duzo wiecej słonca poprawia sie kondycja psychiczna i tez stawy wola taka pogode xd

Ja tez zostawiłam leki i jak na razie działam sobie sama bez wspomagaczy...oczywiscie biore cos tam awaryjnie jak fest już dokucza,najczesciej 150 Voltarenu na noc,kapie sie w siarczanie i chlorku magnezu,dodaje soli bochenskiej i...chodze na basen.Czasem ból jest nie do wytrzymania ale...jestem po operacji woreczka i na razie żadnych sterydów,zadnych dodatkowych leków.Musze sobie radzic sama...jak słonce i pogoda to łatwiej sie przechodzi dołki i bóle
szater
Doradca

Postprzez Nowy Stary Łuszczyk 26 maja 2017, o 19:18

Ooooooo losiczku ..Wiedzmusiu ty moja..to Ty jeszcze jak widzę masz zdrowe paluszki ,ze tak sprawnie stukasz ...Dawaj bużki bom Cie wieki nie widział i nie czytał..Mam nowy niczek bo na starym mnie nie chce system wpuscić,ale może Pawełek cuś zaradzi.Bardzo siem cieszem,że ciem czytom:D:DD: xd
Nowy Stary Łuszczyk
Świeżak

Postprzez szater 31 maja 2017, o 08:58

ksieciuniu mój kochany...ja tez ciesze sie że znów moge poczytac Ciebie...paluszki działaja...gorzej nóżki ale tez niezle sie trzymają....bardzo sie ciesze że jestes Maryjanku :* :* :*
szater
Doradca

Poprzednia strona

• Reklama

Powrót do Łuszczycowe zapalenie stawów