Menu użytkownika

Kupony

Kto przegląda forum

Forum przegląda 2 użytkowników :: 1 zidentyfikowany, 0 ukrytych i 1 gość (dane z ostatnich 5 minut)
Najwięcej użytkowników online (90) było 3 maja 2017, o 23:15

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość

Ból kolana

Rozmowy dotyczące choroby współistniejącej z łuszczycą, czyli łuszczycowego zapalenia stawów (łuszczycy stawowej).

Ból kolana

Postprzez applic 20 gru 2010, o 23:12

Od dłuższego czasu boli mnie kolano. Na początku myślałam, że jest to spowodowane upadkiem, ale żaden lekarz nie wie co mi dolega. Miałam prześwietlenie, różne badania i rezonans. Wizytę u ortopedy mam dopiero po nowym roku...
Czy ból może być spowodowany łuszczycom ?
Z góry dziękuję i życzę wesołych świąt :):*
"Miej odwagę popełniać błędy. Rozczarowania, porażki, zwątpienie to narzędzia, którymi posługuje się Bóg, by wskazać nam właściwą drogę". P.Coelho
applic
Świeżak

Reklama

Re: Ból kolana

Postprzez Piołun 21 gru 2010, o 07:55

Ból może być spowodowany łuszczycą ,ale nie musi.Ludzie którzy nie chorują na ł..
też często narzekają na kolana.Mnie rok temu bolało kolano.W prześwietleniu nic nie wyszło.
Przepisano mi leki przeciwzapalne i naświetlanie .Nic to nie pomogło.
Po 4 miesiącach samo mi przeszło i kolano nie boli.
Piołun
Poszukiwacz

Postprzez szater 21 gru 2010, o 08:53

Ból kolana moze swiadczyc o wielu schorzeniach:samego stawu kolanowego,łąkotki,łzs.Zadne z w/w schorzen nie widoczne jest w zwykłym zdjeciu RTG gdyż sa to czesci miekkie i w zdjeciach niewidoczne(zdjecia te najlepiej diagnozuja wszelkiego rodzaju złamania,pekniecia)wprawne oko REUMATOLOGA wypatrzy na takim zdjeciu zmiany zwiazane z łzs lub rzs.Zwykły radiolog-juz niekoniecznie cos wiecej zobaczy niz złamanie.Nic w ciele człowieka nie pojawia sie i nie znika samemu.Jezeli boli -stworzył sie stan zapalny -organizm sam z nim walczy-goraczka i opuchlizna lub jest wspomagany poprzez leczenie farmakologiczne,Wszelkie leki p/zapalne stosowane obecnie to leki tzw.inteligentne czyli o spowolnionym wchłanianiu:bierzesz lek przez 5-9 dni on działa jeszcze miesiac po zakonczeniu.Nie nalezy wiec twierdzic ze brane leki p/zapalne nic nie dały.Aby zdiagnozowac łzs nalezy przeprowadzic szereg badan dodatkowych a i tak diagnoza nie jest prosta i oczywista.Napewno takiej diagnozy nie postawi prawidłowo ortopeda :D
Co znaczy "zaden lekarz nie wie co mi jest....."-jakiej specjalizacji to lekarze? jakie masz badania ?podaj wyniki...i koniecznie wizyta u reumatologa :)
szater
Doradca

Postprzez Piołun 21 gru 2010, o 10:23

W moim przypadku ból minął 4 miesiące po zakończeniu naświetlania i przyjmowania leków.
Trudno więc przypisywać rezultat stosowanym lekom .
Piołun
Poszukiwacz

Postprzez szater 21 gru 2010, o 16:14

Wszelkie leki p/zapalne i wiekszosc p/bólowych stosowanych we wszelkiego rodzaju schorzeniach stawowych o róznej etiologii posiadaja tzw MR jest to odpowiedni czynnik ,który powoduje że wszystkie te preparaty to tabletki o zmodyfikowanym uwalnianiu.Nie jest wiec dziwne to ze obiawy ustapiły po dłuzszym okresie od zaprzestania ich stosowania.
Nie mniej nie mozna też wykluczyc że to za sprawa Lourdes. :D
szater
Doradca

• Reklama

Powrót do Łuszczycowe zapalenie stawów