Tu piszemy o leczeniu tradycyjnym stosowanym w łuszczycy, czyli o maściach, płynach, tabletkach i zastrzykach oraz o światłolecznictwie.
#3562
Jestem tu nowa.Niestety u mnie tez stwierdzono luszczyce krostkowata,chociaz nie mialam robionych badan.Mam przepisane leki takie jak Momederm{rano smarowac},Bedicort G,na noc na przemian z Clobederm.Co wiecie o tych lekach.Do tej pory zuzylam juz caly jeden Bedicort,a poprawy nie ma.Poradzcie moze cos nie steroidowego co mogloby pomoc.Cale stopy mam jak po oparzeniu,a do tego wychodza nowe pecherze .Z rekoma troche lepiej,chociaz od 3 miesiecy nie bylo dnia bez nowej krosty.Jedna ginie,a druga sie pojawia.
#3835
A masz tylko ręce i stopy,możesz moczyć w płatkach lub ziołach.Te leki co masz to wszystko sterydy,ja tez po nich nie miałam poprawy nogi moczyłam przeważnie w szarym mydle i soli zwykłej,smarowałam grubo na noc maścią nagietkową,epikremem jak skóra była twarda z rekami właściwie postępowałam tak samo, ostatnio odkryłam żel z żywokostu na te części ciała jest chyba najbardziej odpowiedni szybko się wchłania więc można go w ciągu dnia stosować kilka razy,a wiadomo stopy i ręce trudno czymś tłustym smarować w dzień.Dobrze działa i jest skuteczny po sterydach może to trochę dłużej trwać jednak nie powinno dłużej jak tydzień żeby ręce i nogi doprowadzić do stanu używalności.Napisz jak podziała.
#3837
Olinka niestety jest okres urlopowy...trzeba sie uzbroic w cierpliwosc...łuszczyca krostkowa jest trudna do leczenia i nie tak pospolita jak plackowata,trzeba miec doswiadczenie aby cokolwiek doradzac bo mozna narobic tylko problemów dodatkowych.podaje ci stronke do innego forum gdzie mozesz znalesc duzo informacji na temat swojej odmiany łuszczycy:

http://luszczyca.org.pl/p2/forum/index. ... +krostkowa

Pozdrawiam i zycze powodzenia :D