Menu użytkownika

Kupony

Kto przegląda forum

Forum przegląda 2 użytkowników :: 0 zidentyfikowanych, 0 ukrytych i 2 gości (dane z ostatnich 5 minut)
Najwięcej użytkowników online (90) było 3 maja 2017, o 23:15

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

naświetlanie UVB 311 a Kartalin

Tu piszemy o leczeniu tradycyjnym stosowanym w łuszczycy, czyli o maściach, płynach, tabletkach i zastrzykach oraz o światłolecznictwie.

naświetlanie UVB 311 a Kartalin

Postprzez browar 24 mar 2017, o 15:48

Witam.
Pozwolę sobie zadać jeszcze jedno pytanie odnośnie naświetlania UVB 311 bo mimo, że z łuszczycą walczę od lat to naświetlanie budzi we mnie zawsze największe rozterki...
Obecnie pod wpływem lektury tego forum nabyłem Kartalin, którym na próbę smaruję jedną, dużą zmianę na nodze. Pytanie moje jest takie czy jednocześnie z stosowaniem Kartalinu można się naświetlać, bo od najbliższego poniedziałku ma zacząć 20 naświetlań? Ten Kartalin przypomina mi w zapachu i wyglądzie różnego rodzaju maści dziegdziowe kiedyś popularne (np. Psorisan, Lorinden T), a w ostatnich latach chyba wycofane? W każdym razie coś mi się tak kojarzy, że mówiło się, że podczas leczenia tymi maściami nie powinno się wychodzić na słońce?
Z góry dziękuje za odpowiedzi?
browar
Świeżak

Reklama

Re: naświetlanie UVB 311 a Kartalin

Postprzez Paweł 25 mar 2017, o 08:53

Dziegci w tym preparacie nie ma, choć zapach podobny. Myślę, że najlepiej jak skonsultujesz z lekarzem. Najlepiej jakbyś podał lekarzowi skład.

Osobiście jak stosowałem ten preparat, to w kontakcie ze słońcem żadnych interakcji nie zauważyłem.
Paweł
Administrator

Postprzez szater 25 mar 2017, o 11:04

No własnie a ja odwrotnie. :surprised:
Byłam jedną z pierwszych osób testujących KARTALIN...ten pierwszy wchodzący na rynek,kilka lat temu i niestety po wyjsciu na słonce dostałam strasznego uczulenia.Nie znam składów obecnego Kartalinu ale może faktycznie lepiej jest skonsultowac to z lekarzem dermatologiem.
szater
Doradca

Postprzez browar 28 mar 2017, o 12:41

Hmmm... znając lekarza to nie moja dermatolog nie będzie zachwycona , że smaruje się jakimś "wynalazkiem" i to bez uzgodnienia z nią... :(
Na razie dopiero zacząłem naświetlania , a z kolei Kartalinem smaruję na próbę tylko jedną zmianę na nodze (resztę tradycyjnie salicyl i cygnolina) więc będę stosował jedno i drugie równolegle i bacznie obserwował co się dzieje;) Z drugiej strony jeśli w Kartalinie nie ma dziegciu to myślę, że nie powinno być jakiś niepożądanych skutków.
browar
Świeżak

• Reklama

Powrót do Leczenie tradycyjne