Menu użytkownika

Kupony

Kto przegląda forum

Forum przegląda 1 użytkownik :: 0 zidentyfikowanych, 0 ukrytych i 1 gość (dane z ostatnich 5 minut)
Najwięcej użytkowników online (90) było 3 maja 2017, o 23:15

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Leczenie biologiczne

Tu piszemy o leczeniu tradycyjnym stosowanym w łuszczycy, czyli o maściach, płynach, tabletkach i zastrzykach oraz o światłolecznictwie.

Re: Leczenie biologiczne

Postprzez ab7807 5 kwi 2011, o 23:44

henia masz pytanie bo napisals :

Pytań takowych mam jeszcze kilka

to pytaj. ja miałam lecznie ENBRELEM 3 x w tyg w szpitalu MSWiA w warszawie przy ul. Wołoskiej, nie bede mowila u kogo bo znow napiszecie o odpowiedzialności karnej.
ab7807
Świeżak

Reklama

Postprzez henia 6 kwi 2011, o 18:11

Oki. zadam je ale pod warunkiem, że przyrzekniesz, iż nie odczytasz ich jako kolejnej napaści na Twoją osobę. Bo jakoś tak to na razie wygląda. Ja z tych, co zawsze wierzą, iż dogadać się zawsze można; od chęci i ilości poświęconego czasu....to tylko zależy. Pozdrawiam :*
"Pozwólmy sobie na pomyłki i błędy ale nie na nieuwagę"
henia
Doradca

Postprzez ab7807 16 kwi 2011, o 16:29

pytaj- odpowiem
ab7807
Świeżak

Postprzez henia 16 kwi 2011, o 18:28

Czy w związku z ogromnymi, Twoimi, kłopotami w diagnozie łzs; jak też z bzdurnymi wieściami, które tu przekazujesz na temat leczenia biologicznego; reflektujesz na namiary, na osobę, która na leczeniu biologicznym, zjadła zęby; która dokładnie wytłumaczy Ci, na czym te bzdury polegają; ale też, da namiary na dobrego- sprawdzonego, lekarza prowadzącego w Bydgoszczy?
Jedno Twoje TAK i masz te namiary, na Swoim PW i być może wtedy zrozumiesz, dlaczego w swojej wypowiedzi użyłam określenia ....bzdura.
Swoją wypowiedź skonsultowałam z polecaną osobą i mam jej pełnomocnictwo, do takiego przedstawienia propozycji.
Nic więcej, jako forumowiczka, nie mogę zrobić, aby Ci pomóc. Pozdrawiam :*
henia
Doradca

Postprzez ab7807 17 kwi 2011, o 14:55

Heniu podaj, nie ma problemu, problem w tym że jestem z Warszawy,
nie wiem czemu bzdury...........pisze to jak byłam leczona i jak jestem leczona. nie pisze rzeczy wyssanych z palca. być może w warszawie sa tacy lekarze albo ja na takich trafiam. mam stosy wypisów ze szpitali i badań i innych co mi robiono i jak mnie leczono wiec wiem jak to było i jak czytam różne wpisy osób nie tylko tutaj to ja byłam zupelnie inaczej leczona ale ni episze bzdur, uwierz mi.....ale ok każdy pisze to co uważa na każdego temat ale ja tak jak wyżej napisałam nie pisze czegoś wyssanego z palca bo i po co ??
ab7807
Świeżak

Postprzez szater 17 kwi 2011, o 18:42

bo droga kolezanko sprawdziłysmy u wszelkich mozliwych zródeł...i nie ma takiej opcji aby podawac lek biologiczny w sposob który ty tu podajesz...chodzi o Enbrel.Nikt nie zarzuca ci kłamstwa z premedytacja ale byc moze cos ci sie pomyliło.Dla mnie sprawa "zawieszonej"diagnozy z powodu niemoznosci pobrania ci krwi....to juz całkiem sytuacja z kosmosu.U mnie (jak zapewne u setek innych pacjentów) gdy wystepuja takie trudnosci zakłada sie dojscie CENTRALNE-napewno nie powstrzymuje sie diagnostyki.Usiłujemy ci pomóc dociec prawdy abys i ty spojrzała na sprawy jasniej a ludzie którym bedziesz ponownie opowiadac historie leczenia nie potraktowali cie z przymruzeniem oka.
szater
Doradca

Postprzez ab7807 17 kwi 2011, o 22:22

szater napisał(a):bo droga kolezanko sprawdziłysmy u wszelkich mozliwych zródeł...i nie ma takiej opcji aby podawac lek biologiczny w sposob który ty tu podajesz...chodzi o Enbrel.Nikt nie zarzuca ci kłamstwa z premedytacja ale byc moze cos ci sie pomyliło.Dla mnie sprawa "zawieszonej"diagnozy z powodu niemoznosci pobrania ci krwi....to juz całkiem sytuacja z kosmosu.U mnie (jak zapewne u setek innych pacjentów) gdy wystepuja takie trudnosci zakłada sie dojscie CENTRALNE-napewno nie powstrzymuje sie diagnostyki.Usiłujemy ci pomóc dociec prawdy abys i ty spojrzała na sprawy jasniej a ludzie którym bedziesz ponownie opowiadac historie leczenia nie potraktowali cie z przymruzeniem oka.

ja miałam tak podawany i nic mi sie nie pomyliło. czy ma dać na forum zeskanowane wypisy ze szpitala bo za każdym razem mialam pobyt jednodniowy w szpitalu to raz a dwa tak jak napisala henia to nie wiem skad taka pomylka, że ja naoisałam że kremik jakiś z b12 stosuję na łzs.
kremy z serii Mavena stosuje na cialo a nie na stawy wiec nie wiem co w tym bzdurnego.ale ok.
ab7807
Świeżak

Postprzez henia 17 kwi 2011, o 23:48

AB nie musisz nic kserować ani cokolwiek udowadniać, to co tu przedstawiłaś nie trzyma się żadnych norm leczenia biologicznego.
Moje wypowiedzi tu, mają tylko i wyłącznie jeden cel: jeżeli jakiś nawiedzony lekarz, zaproponuje komukolwiek leczenie biologiczne na warunkach, jakie przedstawiła tu AB, to uciekajcie od niego ile macie sił w waszych kończynach. Tyle ode mnie w tym temacie.
AB, niech ta Mavena spełni Twoje nadzieje. Pozdrawiam :)
henia
Doradca

Postprzez Gandalf 18 kwi 2011, o 16:00

henia napisał(a):AB nie musisz nic kserować ani cokolwiek udowadniać, to co tu przedstawiłaś nie trzyma się żadnych norm leczenia biologicznego.

Nie ma czegoś takiego jak "normy leczenia biologicznego".W Polsce dopuszczonych jest kilka preparatów i każdy podawany jest inaczej.
Jakie są wg Was normy leczenia Enbrelem i czym różnią się od tego co opisała koleżanka?
Gandalf
Bywalec

Postprzez henia 18 kwi 2011, o 17:59

Leczenie biologiczne jako takie fizycznie, na dziś mnie nie tyczy. Ale czytam, próbując ogarnąć czy też komuś podpowiedzieć dzieląc się swoimi informacjami. Moje, dotyczące leczenia lekami biologicznymi, konsultuję głównie z BT37. To jej pomoc polecałam AB i to jej namiary podałam, do ewentualnego skorzystania.

Moje wieści uzyskane od Beaty:
trudno jest zdiagnozować łzs
nie każdy reumatolog to potrafi

ale nie jest prawdą, że są leki, które pomagają na rzs, a szkodzą na łzs

prawda wygląda bardziej prozaicznie

leki w rzs są refundowane
a w łzs nie

dlatego nie wszystkie leki biologiczne stosuje się w leczeniu łzs

Tyle w kwestii nieścisłości, jakie pojawiły się tu, w wypowiedzi AB, dotyczących leczenia.

enbrel, humira, remicade czy nawet sterala są najtańsze i dlatego stosuje się je w leczeniu łuszczycy i lzs

enbrel podaje się tylko raz w tygodniu

a nie co drugi dzień

humirę podaje się co 2 tygodnie- ma silniejkszą dawkę niż enbrel

a remicade najpierw po dwóch tygodniach, potem co 6 tygodni

.....nigdy nie podawano enbrelu tak jak ona twierdzi

A takie są znane mi wieści w zakresie dawkowania, czy jak to może nieściśle napisałam, norm, podawania leków biologicznych.

Jak wcześniej napisałam nie używam, ale sprawę uważałam za zbyt istotną aby przejść nad nią do porządku dziennego.

Gandalf, jeżeli posiadasz inne informacje, chętnie się z nimi tu zapoznam. Bo na dziś, te które posiadam, dają mi prawo pisać o sprawie, w takim a nie innym ujęciu.
henia
Doradca

Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Leczenie tradycyjne