Menu użytkownika

Kupony

Kto przegląda forum

Forum przegląda 2 użytkowników :: 1 zidentyfikowany, 0 ukrytych i 1 gość (dane z ostatnich 5 minut)
Najwięcej użytkowników online (90) było 3 maja 2017, o 23:15

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 1 gość

Leczenie biologiczne

Tu piszemy o leczeniu tradycyjnym stosowanym w łuszczycy, czyli o maściach, płynach, tabletkach i zastrzykach oraz o światłolecznictwie.

Leczenie biologiczne

Postprzez biedroneczkaaa24 12 gru 2015, o 19:28

hejka zaczynam nowytemat poniewaznie znalazlam aktualnego.
wiec zaczne od tego ze jestem od konca listopada na leczeniu biologicznym. dostalam 2 serie zastrzykow ,dostaje po 2 w brzuch co dwa tygodnie.

jest to:
Wieloosrodkowe badanie kliniczne fazy 3 prowaqdzone w grupach metoda podwójnie ślepej próby z zaqstosowaniem randomizacji oraz placebo i aktywnego leku porównawczego w grupach kontrolnych w części pierwszej,a następnie placebo w grupie kontrolnej w części drugiej,po której nastąpi okres przedłużonego leczenia prowadzony metodą próby otwartej,majace na celu ocenę skuteczności i bezpieczeństwa certolizumabu pegylowanego podawanego chorym na łuszczycę plackowata o nasileniu umiarkowanym lub znacznym.

czy ktos z WAs jest moze na tym leczeniu??
ja jestem z Bialegostoku może ktoś stad ?
biedroneczkaaa24
Świeżak

Reklama

Re: Leczenie biologiczne

Postprzez StainMan 12 gru 2015, o 23:32

Ano jest! :D

Domyślam się, że to badanie prowadzone przez dr. Poznańską, której gabinet mieści się przy ul. Łąkowej... bo właściwie tylko ona ma monopol na badania biologiczne w całym B-stoku. :/

Ja akurat się nie dostałem na to badanie. Pani doktorowa mnie nie dopuściła, bo przyjmuję leki na depresję, a firma chce mieć "czystego" osobnika. :(

Jak się czujesz po pierwszych dawkach? Widzisz już jakąś poprawę?
Just remember that no one is perfect. Embrace your individuality! It's makes you who you are.
StainMan
Poszukiwacz

Postprzez ks1985 20 gru 2015, o 19:02

ja też biorę udział w tym badaniu. Jestem po dwóch dawkach leku enbrel. Na razie efektów nie widać. A jak u Ciebie?
ks1985
Świeżak

Postprzez Krystynka 15 sty 2016, o 19:33

Jestem również na tej terapi. Już przy trzecim zastrzyku zniknęły wszystkie objawy łuszczycy,po piątym zniknely wszystkiem znamiona brodawkowe i plamy podobne do bielactwa. Ciało zrobiło się gładkie i błyszczące. Chce zauważyć że na luszczycy chorowalam 29 lat. Przez te wszystkie lata żadne leki i maści mi nie pomagały a wręcz tworzyły się Stany zapalne w miejscach chorych. Jedyny minus tej kuracji jest taki ze przez tydzień po zastrzyku mam pokrzywka na całym ciele, objawiajaca się swedzeniem.
Krystynka
Świeżak

Postprzez szater 16 sty 2016, o 10:39

ta pokrzywka to dopiero preludium do tego co bedzie jak zaprzestaniesz leczenia :zipit:

Nie ma niczego za darmo,za kazdą poprawa idzie cena,cena jaką przychodzi płacic po zakonczeniu leczenia biologami jest niewspółmierna do efektów.Uważam ze zbyt pochopnie stosuje sie leczenie biologiczne u wielu pacjentów,rozumiem gdy w grę wchodzi Łzs czy zajete 90%ciała ale z tego co obserwuję jest moda na stosowanie leczenia biologicznego ,praktycznie u wszystkich co sie zgłoszą.Leczenie biologiczne to już koniec drogi,nie ma niczego potem,nadal nie jest znane do konca jakie skutki przyniesie ingerencja w układ immunnologiczny :( łatwośc dostepu jest jednak niepokojaca.No nic ,podzieliłam sie z wami swoimi spostrzeżeniami a przez 50 lat chorowania troszkę widziałam,nie zgodziłam sie na leczenie biologiczne,chociaż dostęp do niego miałam już dawno temu.Podchodzcie do leczenia rozsądnie,analizujcie i konsultujcie decyzje.Jest w tej chwili wiele materiałów dotyczacych leczenia,wiele osób jest już po programach czy terapiach,nie wszedzie jest kolorowo.Powodzenia :)
szater
Doradca

Postprzez Wojtek1970 1 lut 2016, o 22:18

Witam, na początek chciałbym się przywitać. Jestem nowym zarejestrowanym członkiem forum . Przegladam zawartość od dłuzszego czasu tzn. od kilku lat, ale teraz chciałbym się podzielic kilkoma uwagami. Jestem chory na łuszczycę od kilkunastu lat , od kilku w bardzo zaawansowanym stadium. Wielokrotnie przebywałem w szpitalu na leczeniu tradycyjnym tzn. cignolina, naswietlania, metotreksat, neotigason,wszystkie te metody pomagały jedynie na chwilę tzn nigdy nie pomogły na dłużej. Nie pamietam abym był dłuzej czysty niz 1 miesiąc. Obecnie skorzystałem z możliwości leczenia biologicznego w Krakowie w klinice Al med , Jestem po dwóch podaniach leku i jest wprost rewelacyjnie , łuszczyca prawie odpusciła. Pozdrawiam Wojtek :)
Wojtek1970
Świeżak

Postprzez StainMan 21 lut 2018, o 15:08

Just remember that no one is perfect. Embrace your individuality! It's makes you who you are.
StainMan
Poszukiwacz

Postprzez henia 21 lut 2018, o 21:32

StainMan napisał(a):Nie wiem co o tym myśleć...

http://www.hcpublication.com/new-psoriasis-study/

Każde leczenie lakami biologicznymi, obarczone jest notką o możliwych skutkach ubocznych - nowotwór.

Stelara, to lek stosunkowo "młody" jak autorzy cytowanej wypowiedzi zaznaczają "badania nad jego bezpieczeństwem, to okres tylko 5 lat".
Myślę, że tak jak my tu ale też i lekarze desygnujący leczenie lekami biologicznymi,mówią - to terapia z tych... najcięższych. Decydujmy się na nią i korzystajmy ale też miejmy zawsze świadomość, że długofalowe skutki uboczne tego leczenia, na dziś nie są znane.
"Pozwólmy sobie na pomyłki i błędy ale nie na nieuwagę"
henia
Doradca

• Reklama

Powrót do Leczenie tradycyjne