Rozmowy na temat leczenia domowego, ziołolecznictwa, suplementacji, terapii niekonwencjonalnych.
 kaska23
#26222
Witajcie. Chciałam podzielić się z wami moją terapią. Mam 27 lat,a choruje na łuszczycę już od 20. Stosowałam wszystko od tradycyjnych maści po sterydy, naświetlania, aż ostatni dermatolog stwierdził, że trzeba zastosować terapię doustną bo łuszczyca jest już duża i trudno do wyleczenia. Zaproponował terapię lekami, które mogą uszkodzić płód jeśli zaszłabym w ciąże. Powiedziałam DOŚĆ.
Postanowiłam leczyć się sama. Zrobiłam testy z krwi na nietolerancje pokarmowe. Wyszło mnóstwo: wszystkie zboża, gluten,mleko jajka, migdały, orzechy nerkowca. Przeszłam na dietę eliminacyjną, na której jestem już 4 miesiąc. Równo z dietą eliminacyjną zaczęłam stosować krem manuka. Nie jest tani bo kosztuje ok. 140 zł za tubkę. Smarowałam się codziennie, nie opuszczając ani jednego dnia. Efektów nie było widać długo. Byłam załamana. Nie porzuciłam jednak ani diety ani smarowania. Po kilku tygodniach zmiany zaczęły być bledsze. Niektóre dopiero po 3 miesiącach zaczęły blednąc niektóre są do tej pory , ale to malutkie pojedyncze krostki. Łuszczyca całkowicie zniknęła. Nie wiem czy to zasługa diety czy kremu czy jednego i drugiego, ale na razie nie rzucam diety. Za jakiś czas powtórzę testy na nietolerancje. Przyszło lato , a ja pierwszy raz od 10 lat nie mam łuszczycy.
 kaska23
#26227
Maści z miodem manuka pewnie jest troche,a nie podałam jakiej używałam.poza tym gdybym reklamowalam maść nie pisałabym o nietolerancjach.Jezu czemu wszyscy węszą reklame.ciekawe czemu jak ktoś pisze,że mu cygnolina pomogla nikt nie zarzuca mu kryptoreklamy.
Awatar użytkownika
 antonia
#26228
kaska23 pisze:.Jezu czemu wszyscy węszą reklame.ciekawe czemu jak ktoś pisze,że mu cygnolina pomogla nikt nie zarzuca mu kryptoreklamy.
Może dlatego, że każdego na cygnolinę stać ;)
A poza tym najczęstszą przyczyną wysypów łuszczycy jest stres, na który nie ma diety ( no, może z wyjątkiem łakoci xd)
 kaska23
#26229
Nie wiem ile potrwa ten stan moze łuszczyca wróci za miesiac moze za rok albo piec,ale wiem,że mi pomoglo.lekarze 20 lat dawali sterydy,które pomagaly ale jak wracalo to ze zdwojona sila i trudne do wyleczenia.zaden lekarz nigdy nie zaproponowal diety.ŻADEN!majac 27 lat nie moglam ryzykowac terapia,ktore mogla uszkodzic mi ewentualny plód.lekarze mieli mnie gdzies i to jak wygladam.nawet mnie nie ogladali na wizytach.moze mi ktos wierzyc lub nie,ale wiem co zrobilam i ile jedzenha,ktore uwielbiam musiakam sie wyrzec i nadal wyrzekam
 Basieńka44
#26230
Może dlatego, że każdego na cygnolinę stać ;)
moze i każdego stać a nie każdy może...........
A poza tym najczęstszą przyczyną wysypów łuszczycy jest stres, na który nie ma diety ( no, może z wyjątkiem łakoci xd
Stres blokuje trawienie, uszkadza nabłonek jelit,wiec jak najbardziej dieta eliminacyjna może pomóc i pomaga.Tylko jak się robi to mądrze i wytrwale a nie po miesiącu oczekuje cudu.
Miód nie musi być Manuka wystarczy ten nasz tylko ze sprawdzonego źródła miód naturalny a nie scukrzony ze sklepu.
 kaska23
#26231
Tylko ja smaruje krosty kremem z miodem manuka dodatkowo jest w niej rumianek i substancje przeciwzapalne i przeciwgrzybiczne
 Basieńka44
#26232
kaska23 pisze:Tylko ja smaruje krosty kremem z miodem manuka dodatkowo jest w niej rumianek i substancje przeciwzapalne i przeciwgrzybiczne
Rumianek zawiera naturalny kwas salicylowy taki sam jak w maściach,tylko że naturalny.
Awatar użytkownika
 antonia
#26233
Basieńka44 pisze:Stres blokuje trawienie, uszkadza nabłonek jelit,wiec jak najbardziej dieta eliminacyjna może pomóc i pomaga.Tylko jak się robi to mądrze i wytrwale a nie po miesiącu oczekuje cudu.
Dieta może pomóc na jelita ale nie na stres, jeżeli nie ogarnie się przyczyny stresu, to trudno zaleczyć łuszczycę.
 Basieńka44
#26234
Stres to również ten oksydacyjny, z braku składników odżywczych w dostarczanym pożywieniu, czy zbyt wielu patologi do wydalenia a nie tylko ten kiedy się zdenerwujemy.
Komórki zagłodzone też są w stresie i to silniejszym, jak nie mają budulca do naprawy uszkodzeń.W tym i jelit.
Więc odpowiednia dieta działa na cały organizm.