Menu użytkownika

Kupony

Kto przegląda forum

Forum przegląda 2 użytkowników :: 0 zidentyfikowanych, 0 ukrytych i 2 gości (dane z ostatnich 5 minut)
Najwięcej użytkowników online (90) było 3 maja 2017, o 23:15

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Witaminy, suplementy diety - mini leksykon

Rozmowy na temat leczenia domowego, ziołolecznictwa, suplementacji, terapii niekonwencjonalnych.

Re: Witaminy, suplementy diety - mini leksykon

Postprzez henia 1 mar 2012, o 22:56

Oprócz pozytywnego nastawienia, to sporo w tych moich wieściach, własnej praktyki. Trochę musiałam poszperać i pogadać tu i tam.

Uważam, że trop z vit. D3 wart jest dłuższego zatrzymania. Swoje wieści w tym zakresie, mam niepodlinkowane. Dlatego muszę poszperać. Podeślę je zgodnie z obietnicą. Troszkę czasu tylko potrzebuję, przepraszam :blush:
"Pozwólmy sobie na pomyłki i błędy ale nie na nieuwagę"
henia
Doradca

Reklama

Postprzez Basieńka44 2 mar 2012, o 07:28

A poza tym pasmo światła słonecznego ma różne zakresy i wcale nie trzeba rozbierać sie do naga, żeby część światła słonecznego przeniknęła przez cienka koszulkę, w birce przypuszczam nie chodzisz? i nawet nie wiesz kiedy, a słoneczko na twarz Ci świeci i wystarczy

Seba w ostatniej dziesięciolatce mogłam tylko rano do 10-tej i wieczorem po 18-tej chodzić po słoneczku inaczej było bardzo żle ze skórą :D :D to tak tylko celem wyjaśnienia a nie udawadniania swoich racji.
Ne jestem przeciw witaminom mogą ona w niektórych przypadkach zastąpić leki tak z własnej praktyki np.cynk u mnie przeciwbólowo na stawy działa :D a magnez zamiast leków na alergie i uspokojenie :D
Prawdziwa przyjaźń opiera się na tym,co jest dobre dla obydwu przyjaciół
Basieńka44
Doradca

Postprzez szater 2 mar 2012, o 10:30

wszystko co łykasz sztucznego ,witaminkowego to LEKI albo PARALEKI ;)
Jezeli to maja byc "przystawki" to juz sie boje zapytac o danie głowne xd
W swojej wypowiedzi odnioslam sie jedynie do stwierdzenia faktu iż w szpitalu,poza koniecznymi dawkami leków w dawce leczniczej nie podawano zadnych witamin :P
O koniecznosci w czasach obecnych stosowania suplementacji trabia wszyscy zwiazani i z przemyslem farmaceutycznym i.....producenci zdrowej zywnosci :D
Acha!jeszcze jedno mi sie przypomnialo :była tzw.fototerapia-sadzali nas przed taka "specjalną "lampa codziennie na około 10 min i nakazywali patrzec-opalac nie opalała ale,podobno dobrze na psychike działala :notguilty:
szater
Doradca

Postprzez henia 2 mar 2012, o 13:20

Seba, oto wątek na temat vit. D3, o którym Ci wcześniej wspominałam http://luszczyca.org.pl/p2/forum/index. ... ntry124166

Szczególnej uwadze polecam http://articles.mercola.com/sites/artic ... sease.aspx
henia
Doradca

Postprzez Seba2801 3 mar 2012, o 21:51

Heniu ta druga strona jest cala w języku angielskim :D znam dość dobrze ten język, ale nie dam rady jeśli chodzi o słownictwo z sektora medyczny :blush: Mimo wszystko dziękuję za zaangażowanie.
Szaterku (jeśli mogę tak zdrobnić :P ) daniem głównym chciałem określić pozostałą część leczenie, to jest smarowanie, natłuszczanie, pielęgnowanie :D Czasem ulegam reklamom i lecę do sklepu kupić, ale z pewnością nie są to leki czy suplementy diety :) Na początek czerpię informację od was dziewczyny, potem lekarz, a dopiero wtedy apteka i wdrażanie leczenia :D
Basiu czemu słońce Ci tak nie służy?
Seba2801
Poszukiwacz

Postprzez henia 3 mar 2012, o 22:18

Seba2801 napisał(a):Heniu ta druga strona jest cala w języku angielskim znam dość dobrze ten język, ale nie dam rady jeśli chodzi o słownictwo z sektora medyczny....

Służę uprzejmie, tłumacz google mówi http://translate.google.pl/translate?hl ... sease.aspx :D
henia
Doradca

Postprzez Basieńka44 3 mar 2012, o 23:00

Basiu czemu słońce Ci tak nie służy?

Seba2801

Myślę że to efekt zbyt wielu prześwietleń w bardzo krótkim czasie typu rezonans,tomograf i inne to duża wiązka promieni bo na kręgosłup a nikt mnie nie poinformował że nie wolno w pełne słońce zaraz po rezonansie z kontrastem.
Ani wcześniej ani teraz tzn.od roku już takich reakcji nie ma.
Słońce też źle wpływa na skórę jak jest problem z naczynkami i ogólnie krążeniem.Może się pojawiać plamica alergiczna bardzo podobna do zmian łuszczycowych.
Prawdziwa przyjaźń opiera się na tym,co jest dobre dla obydwu przyjaciół
Basieńka44
Doradca

Postprzez Pierzu 21 kwi 2017, o 22:32

Pierzu
Świeżak

Postprzez antonia 22 kwi 2017, o 09:59

kaka15 napisał(a):Należy uzupełniać witaminy i minerały ale najlepiej w naturalnej formie, warzyw czy owoców.

Obecnie spożywane warzywa i owoce nie posiadają dostatecznej ilości witamin i minerałów koniecznych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, dlatego niestety należy je suplementować.
Viber, WhatsApp nr.tel na priv.
antonia
Doradca

Poprzednia strona

• Reklama

Powrót do Leczenie niekonwencjonalne