Rozmowy na temat leczenia domowego, ziołolecznictwa, suplementacji, terapii niekonwencjonalnych.
#6900
U góry jest info że w stadninie koni też można nabyć wiem że pakuje się taką słomę w paczki robią to w zakładach dla niepełnosprawnych to i tak gdzieś w zoologicznych do nabycia powinna być.



Kazała pojechać do stadniny koni i kupić czy poprosić o słomę z owsa (koniecznie z owsa). Ona jest taka żółta i trzeba kupić troche ziarna owsianego do tego. Mój mąż brał rano najwiekszy garnek z domu upychał tam
#6905
jedziecie do stadniny koni albo na wieś gdzie maja konia i dostajecie kostke slomy, która wam starczy na 50 kąpieli za flaszke. ten gosc chyba upadł na glowe, że chce za taka torebeczke śmieszną tyle kasy!
Awatar użytkownika
 szater
#6909
do kapieli 100g....troszke to mało mi sie wydaje na wanne wody...i rzeczywiscie cena...mysle ze u rolnika na wiosce faktycznie mozna za grosze dostac.....w zoologicznych jest siano...słomy nie maja-pytalam,moze to trzeba w takich weterynaryjnych bardziej pytac....
Basia po co to ziarno?tego nie słyszałam....czy nie jest to to samo co płatki?...w sensie leczniczym :notguilty:
#6911
Nie nie jest to to samo płatki są już przetworzone i ulepszone ziarno nie i w połączeniu ze słomą lepiej działa zawsze miałam taką słomę (nie wiem jaką można kupić bo nie kupowałam )a dostawałam ale wiem że ziarno też jest ważne.
100g słomy to wcale nie jest tak mało ja tam biorę na oko tak z pół gara słomy z ziarnem i nie bawię się w odmierzanie

Owszem ten woreczek najtaniej nie wychodzi ale jak ktoś nie ma dostępu do innego źródła to i to dobre napewno lepsze działanie jak po płatkach np.
W dodatku ja taki napar wykorzystuje dwa razy.

A tu cytat właściwości
Ziele i słoma owsiana zawierają węglowodany, saponinę oraz sole mineralne, obfitujące w krzemionkę. Ziarna i płatki zawierają skrobię. Mąka owsiana składa się głównie ze skrobi.

Wodne wyciągi z ziela owsa działają przeciwbólowo w schorzeniach reumatycznych, kamicy moczowej i chorobach nerek. Ponadto stanowią dobry środek mineralizujący, bogaty w rozpuszczalną w wodzie krzemionkę, wpływającą dodatnio na przemianę materii, stan naczyń krwionośnych, narządów wewnętrznych, kości, skóry, włosów i paznokci.
http://zdrowie.flink.pl/owies.php
Awatar użytkownika
 szater
#6914
...jak na dwa razy ten napar? ilosc wywaru w garnku dzielisz na 2x czy jak już wlejesz do wanny to te wode 2x używasz.ile litrów z tego twojego gara może byc tak na oko?Mysle ze wywar musi mniec jednak dosc skondensowaną esencje aby go można było rozcienczyc wodą w wannie ,w taki sposob aby ciało zanurzyc.W płatkach sie kąpałam w słomie niekoniecznie(moze babcia cos wymyslała ale nie pamietam)ziarna owsa też chyba nie stosowałam do niczego.Mysle ze zagotowane te ziarna zadziałaja podobnie jak płatki owsiane. :notguilty:
#6923
Też tak myślę...................... jednak warto się postarać i poszukać
Kiedyś kupiłam taką słomę do picia w zielarskim,efektów na zmiany nie było wielkich ale system nerwowy się troszkę wyciszył.
Awatar użytkownika
 stasia
#6938
Nie mam slomy ale moze bym zaparzyla platkow owsianych ,tylko nie wiem w jakich proprcjach zaparzyc te platki zeby dodac do wanny .Prosze podajcie mi proporje ile tych platkow na ile wody .Pozdrawiam
Awatar użytkownika
 szater
#6939
ja do garnka 8l sypie prawie cała paczke płatkow,dodaje szałwie w torebkach lub luzem,siemie lniane,rumianek co tam mam pod reka i goruje pod przykryciem NA MALUTKIM GAZIE przez 30 min,potem odcedzam,do resztek dolewam troche wody(tak z pół garnka i zagotowuje po raz kolejny tez odlewam)przelewam to do butelek 1,5 l i stosuje albo 2 na wanne albo mniej do moczenia rak czy stóp.
UWAGA!....zioła nalezy zalewac przegotowana woda,potem te 30 min gotowania