Menu użytkownika

Kupony

Kto przegląda forum

Forum przegląda 1 użytkownik :: 0 zidentyfikowanych, 0 ukrytych i 1 gość (dane z ostatnich 5 minut)
Najwięcej użytkowników online (90) było 3 maja 2017, o 23:15

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Rybki kontra łuszczyca

Rozmowy na temat leczenia domowego, ziołolecznictwa, suplementacji, terapii niekonwencjonalnych.

Re: Rybki kontra łuszczyca

Postprzez konto usunięte 16 lis 2010, o 09:42

puma napisał(a):dziś dam się oskubać rybkom a jutro wylizać psu, bleee...

Mój kochany pies regularnie mnie liże. O dziwo jakimś sposobem instynktownie wie, że te miejsca są chore.
Szkoda, że my, ludzie, nie mamy takich zwierzęcych instynktów, by znajdować "psim węchem" lekarstwo w naturze:
http://www.vismaya-maitreya.pl/naturaln ... deles.html
konto usunięte

Reklama

Postprzez puma 18 lis 2010, o 11:31

mój pies mnie nie liże po zmianach na skórze, jakoś tego w ogóle nie zauważa :) a to lizanie przynosi efekty czy to tylko taka sztuka dla sztuki?
no niestety muszę stwierdzić, że mam całkiem zwyczajnego psa, a nawet mniej niż zwyczajnego (chociaż dotąd uważałam, że jest wyjątkowy :speechless: ) bo niestety nie znajduje psim węchem żadnych lekarstw, ani dla mnie ani dla siebie. a zmielonych skał wulkanicznych to mogłaby używać najwyżej do kopania w nich dziur :) a szkoda :(
puma
Aktywista

Postprzez szater 18 lis 2010, o 12:58

...ja posiadam psa z certyfikatem,rasowy ratlerek,lize jak sie tylko jej pozwoli(raczej tego unikam) ...ale węchem to raczej kieruje sie tylko jezeli chodzi o żarcie :devillaugh:

Nieprawdą jest ze nie mamy takiego instynktu w sobie ale przez lata sami go zabijamy i nie dopuszczamy do głosu,trujac chemicznie.Jak organizm potrzebuje konkretnej witaminy,ma braki ...to natychmiast daje sygnał:...chce mi sie marchewki,buraka...spadek cukru...chec na słodkie itd.
Małe dziecko skad ono wie ze ma lizac sciane a nie np.kaloryfer...to własnie jest instynkt :devillaugh:
szater
Doradca

Postprzez konto usunięte 20 lis 2010, o 01:06

puma napisał(a):mój pies mnie nie liże po zmianach na skórze, jakoś tego w ogóle nie zauważa :)

Jeden z dwóch moich zauważa, drugi jeszcze nie. Jest zbyt młody domowym stażem i zapewne wiekiem.

puma napisał(a):to lizanie przynosi efekty czy to tylko taka sztuka dla sztuki?

Niestety nie leczy, choć psina próbuje też delikatnie zgryzać łuskę. Raczej jest wyrazem miłości i wdzięczności za pieszczoty.

puma napisał(a):niestety muszę stwierdzić, że mam całkiem zwyczajnego psa, a nawet mniej niż zwyczajnego (chociaż dotąd uważałam, że jest wyjątkowy :speechless: ) bo niestety nie znajduje psim węchem żadnych lekarstw, ani dla mnie ani dla siebie

Na pewno dla siebie też? Nigdy nie skubie wybranej trawki? ;)
Psy potrafią o siebie wzajemnie dbać.
Znam historię dwóch suczek, bezdomnych i mocno zaprzyjaźnionych, z których jedna miała zerwaną sporą połać skóry, a druga ją regularnie lizała. Rana nie była zainfekowana. Może dzięki temu lizaniu?
Kobylasty wątek jest do odszukania na forum dogomania.pl. Psice trafiły za granicę: jedna do Niemiec, druga do Szwajcarii, niestety ludzie je rozdzielili :(
konto usunięte

Postprzez puma 23 lis 2010, o 14:15

no niestety moja piesa nie zna się na trawach, rąbie jak leci, po ostatniej uczcie była tak chora, że musiał jej pomóc weterynarz antybiotykami :(
jedyny wpływ jaki ma pies na mnie to kolosalna poprawa nastroju :D a uważam, że to też bardzo dużo.
puma
Aktywista

Postprzez konto usunięte 23 lis 2010, o 20:07

puma napisał(a):no niestety moja piesa nie zna się na trawach, rąbie jak leci, po ostatniej uczcie była tak chora, że musiał jej pomóc weterynarz antybiotykami :(

A ja myślę, że raczej próbowała się leczyć sama, ale było już za późno. To raczej nie uczta zaszkodziła.
konto usunięte

Postprzez puma 26 lis 2010, o 14:59

a niech ci będzie :D co tam. mnie na łuszczycę jednak pies nie pomaga ale też jak brałam psicę ze schroniska to nie tego po niej oczekiwałam.
puma
Aktywista

Postprzez puma 26 maja 2011, o 10:34

wracam do tematu rybek- pojawiła się taka okazja:

http://www.godealla.pl/promocja/poznan/ ... dyne-19-zl

co prawda tylko na stopy ale jak ktoś ma z nimi problemy to może spróbować :)
puma
Aktywista

Postprzez betka 26 maja 2011, o 10:57

łoch... dla mnie to jednak kosmos jakiś... żeby mnie rybki podgryzały, nawet tylko po stopach :D .... no nie wiem, nie wiem... ale jak komuś pomaga, to czemu nie?... ;)
betka
Bywalec

Re: Rybki kontra łuszczyca GARRA RUFA

Postprzez Aqua Fish Spa 9 sie 2011, o 13:35

Witam serdecznie przeciwników oraz zwolenników ,,rybich zabiegów".

Może zacznę od tego ze rybki te nazywają się Garra Rufa inaczej zwane są "Rybkami Kosmetologami" lub "Doktorem Rybką”, są rybkami z rodziny karpiowatych, pochodzącymi z rzek krajów, takich jak: Turcja, Irak, Iran, Syria i Jordania. Działania lecznicze rybek Garra Rufa znane są już na całym świecie oraz coraz bardziej popularne w Polsce.

Z rybkami pierwszy raz spotkałam sie w Anglii, gdzie są tak popularne, że powstają SPA ze stanowiskami na nogi i zabiegi te są bardziej popularne niż pedicure u kosmetyczki. Widziałam naprawdę dużo rzeczy i osób, które leczyły swoje skórne problemy niestety tylko na nogach, bo w Anglii spotkałam sie tylko z takimi stanowiskami. Obserwowałam postępy po kuracji i musze przyznać że byłam bardzo zaskoczona efektami.

Stąd powstał pomysł otworzenia takiego SPA w Gdańsku.
Jeśli chodzi o skuteczność takiej terapii, to niestety wiadomo,ale łuszczyca należy do najczęściej występujących schorzeń dermatologicznych, które [cenzura] się przewlekłym przebiegiem z tendencją do samoistnego ustępowania i nawrotów. Nie jest chorobą uleczalną, można ją natomiast zaleczyć. Zabiegi za pomocą rybek są naturalne i nieszkodliwe dla zdrowia, tak jak większość maści i leków.
Poniżej prezentuję 3 linki odnośnie takiej terapii

http://www.youtube.com/watch?v=cYC2d1Oj ... dded#at=26
http://www.youtube.com/watch?v=heb3yOXfkHI
http://www.youtube.com/watch?v=C4zxJY9E ... re=related

Jest więcej takich linków i filmów opisujacych terapię Garra Rufą. Są to filmiki z Niemiec, Słowacji, Turcji,ponieważ tam głównie znajdują sie kurorty z takimi zabiegami. Niestety wyjazd na taką terapię jest bardzo drogi.

Jeśli chcieliby Państwo skorzystać z zabiegów na nogi oraz całe ciało to zapraszam serdecznie do salonu w Gdańsku w celu przekonania się iż zabiegi za pomocą rybek Garra Rufa są skuteczne i higieniczne. Woda poddawana jest ciągłej filtracji oraz naświetlana lampami UV ktore zabijają zarazki i bakterie.

Zapraszam serdecznie

Aqua Fish Spa
ul. Częstochowska 19 c
80-180 Gdańsk

tel. 534203353
http://www.aquafishspa.pl
email: gdansk@aquafishspa.pl
Aqua Fish Spa
Świeżak

Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Leczenie niekonwencjonalne