Menu użytkownika

Kupony

Kto przegląda forum

Forum przegląda 1 użytkownik :: 0 zidentyfikowanych, 0 ukrytych i 1 gość (dane z ostatnich 5 minut)
Najwięcej użytkowników online (90) było 3 maja 2017, o 23:15

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Rybki kontra łuszczyca

Rozmowy na temat leczenia domowego, ziołolecznictwa, suplementacji, terapii niekonwencjonalnych.

Re: Rybki kontra łuszczyca

Postprzez puma 7 cze 2010, o 09:33

ale jak rybki działają jak maść salicylowo- siarkowa to nie taniej i wygodniej jest stosować maść? i tak później trzeba stosować konkretne leczenie. czyli generalnie rybki usuwają skutek (łuskę) a nie przyczynę (łuszczycę).
puma
Aktywista

Reklama

Postprzez mirush 7 cze 2010, o 09:46

Trzeba brać pod uwagę zagrożenie bakteriologiczne takiej 'kuracji' rybkowej.
W jej naturalnych warunkach istnieje coś takiego, jak równowaga biologiczna - czego nie można powiedzieć o warunkach w akwarium.
Poza jej naturalnymi warunkami życia, w żadnym innym domowym zbiorniku wodnym nie da się na dłużej zachować takowych.

Czy ktoś ochoczo zanurzy się w wannie z wodą, w której to "tylko" moczył się ktoś inny ?
(a o obecności resztek odchodów rybeczki(-ek) nawet już nie wspominam)
mirush

Postprzez dosia20011 7 cze 2010, o 11:01

o tym samym pomyślałam ale z drugiej strony oglądając filmiki z tego leczenia to w basenie siedzi po kilka osób
Pumciu to nie salicylowo -siarkowa tylko ditranol- cygnolina i rzeczywiście maściami wychodzi taniej a przy rybkach nie trza się maziać tylko myślę potem nawilżać skórke
dosia20011
Poszukiwacz

Postprzez szater 7 cze 2010, o 13:25

Myslę że szkoda gdybac co i ja,piętrzyc trudnosci ,wyszukiwac mi nusy skoro nie ma sie czego poddawac leczeniu.Sadzę że ktos kto podejmuje sie takiej działalnosci dokładnie zdaje sobie sprawe z koniecznosci wprowadzenia wyższych standartów sanitarnych.Sam SANEP i D tez bardzo wysoko w takich przypadkach stawia poprzeczkę(akurat znam sprawe od podszewki-kontroluję wszelkiego rodzaju solaria,salony fryzjerskie i kosmetyczne itp)Woda jest pewnie częsciej wymieniana niż w basanach,krytych pływalniach i wszelkiego rodzaju już od dawna testowanych wannach :D

Najlepiej byłoby sprawdzic i przekonac sie co to własciwie jest i z czym sie to je :D bo przeciez nie mozna mówic że MERCEDES jest bee......bo mnie na niego nie stać :devil:
szater
Doradca

Postprzez mirush 7 cze 2010, o 14:01

szater napisał(a):(...) ktos kto podejmuje sie takiej działalnosci dokładnie zdaje sobie sprawe z koniecznosci wprowadzenia wyższych standartów sanitarnych.(...)
Od tego należałoby zacząć ...
Ale taka weryfikacja SANEPID-u (zapewne) okazałaby się końcem tematu tzw. 'leczenia' rybkami.

Garra Rufa napisał(a):(...) Nie wiem jak to działa i nie wiem również czy i jak i na ile są to skuteczne zabiegi. Sądziłem, że osoby które chorują na tę nieszczęsną chorobę będą miały lepsze rozeznanie ode mnie nt wykorzystywania tych rybek. Po prostu, są takie rybki i można spróbować.
Pozdrawiam.
W obliczu takiego braku profesjonalizmu, to końcowe POZDROWIENIE może okazać się najistotniejszym elementem kuracji.

p.s.: woda w basenach (ze względu na konieczne utleniacze), to nie ta sama woda - bo i nie może być - w której maja żyć rybki.
mirush

Postprzez szater 10 cze 2010, o 07:22

Pozwole sobie przytoczyc odpowiedz własciciela salonu z rybkami; co prawda z innego forum ale na temat :devillaugh:

"Świadectwo oczywiście posiadam. Sprowadziłem technologię oczyszczania, filtracji i dezynfekcji wody, został sporządzony projekt który sanepid wojewódzki zaakceptował a rejonowy odebrał. Gdybym takowego nie miał nie ośmieliłbym się otwierać zakładu. Argumentów przeciw nigdy dość, ale traktować je należy na zasadzie takiej że ludzie są niedoinformowani. A część też nie przyjmuje żadnych argumentów, taki mają cel życiowy. A co do szczegółów.... nie mogę. Tajemnica handlowa. Trochę kosztuje ta zabawa z rybkami żeby tak klepać na forum co i jak. Jest filtracja, jest dezynfekcja, urząd zatwierdził i zaakceptował.
Pozdrawiam "
szater
Doradca

Sanepidy itp

Postprzez Paweł 10 cze 2010, o 11:40

No, czyli można spokojnie się pluskać z rybkami. Prędzej czy później sanepid by wkroczył do salonu, więc i tak trzeba zadbać o utrzymanie czystości.
Paweł
Administrator

Postprzez puma 10 cze 2010, o 12:11

no ja nadal jestem sceptykiem...może dlatego, że nie mam tych zmian aż tak dużo żeby dać się objadać rybkom. choć nadal twierdzę, że te rybki nie leczą tylko usuwają łuskę :devillaugh:
puma
Aktywista

Postprzez dosia20011 19 cze 2010, o 09:00

dosia20011
Poszukiwacz

Toksyna

Postprzez Paweł 19 cze 2010, o 14:51

No czyli jednak coś tam wydzielają te rybki - być może właśnie ditranol. Dzięki za link Dosiu :)
Paweł
Administrator

Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Leczenie niekonwencjonalne