Rozmowy na temat leczenia domowego, ziołolecznictwa, suplementacji, terapii niekonwencjonalnych.
Awatar użytkownika
 antonia
#11705
Najłatwiej jest kupować gotowe preparaty do higieny są łatwe w użyciu i tak cudownie pachnące ale to one wysuszają i niszczą skórę i włosy. Zamiast tego proponuję spróbować naturalnych środków do mycia ciała i pielęgnacji włosów. Można sobie nazbierać, wszędzie tego pełno, można tanio kupić w aptekach lub sklepach zielarskich.

http://zielnik.herbs2000.com/ziola/mydlnica_lek.htm

Tanio i zdrowo! :D
 Basieńka44
#11706
Świetnie oczyszczają skórę sól i olej nie potrzeba do tego już żadnych mydeł wystarczy myjka :D :D
do mycia głowy mydlnica zamiast mydła do płukania ocet jabłkowy lub insze zioła włosy zdrowsze jak po szamponach :D :D
testuje to na sobie na chwile obecną :)
 betka
#11790
Basieńka, daj przepisy na te Twoje cuda do kąpieli - chodzi mi o coś jakby mydło i coś jakby szampon :D
 Basieńka44
#11795
Jako mydło idzie olej z winogron i sól do tego gąbka :D :D
jak zmywam tłustości używam tylko białego jelenia
a do głowy jak nasmaruje przed umyciem maścią z wit A tak na dwie godz i zmyje głowę wodą z olejem nie potrzebuje nawet odżywki czy szamponu które stosuje sporadycznie
noszę się z zamiarem zrobienia sobie szamponu z mydlnicy lekarskiej z przepisów z neta :D :D
Mam krótkie wlosy to mogę sobie pozwolić nie wiem jak to by się sprawdzało na długich.
Na początku jak włosy mokre wydają się tłuste ale jak wyschną świetnie się układają i jakby ich więcej :D
Awatar użytkownika
 antonia
#11820
Migdały - Pokarm Dla Włosów I Skóry

http://www.zdrowylink.pl/migdaly-wartosci-odzywcze

Podstawowym produktem migdałowym używanym w kosmetyce jest wyciskany na zimno olejek. Jest on niezwykle bogaty w substancje odżywcze: proteiny, sole mineralne, witaminy z grupy B, a także A i E. Zawiera duże ilości kwasu oleinowego oraz linolowego, które zmiękczają naskórek i wzmacniają lipidową barierę ochronną skóry.

Nadaje się praktycznie dla każdego rodzaju skóry, także dla skóry wrażliwej.
Ze względu na skład i uniwersalne właściwości, ma on wiele zastosowań:

uelastycznia skórę, dlatego dobrze sprawdza się w okresie ciąży jako środek przeciw rozstępom, podobnie może być stosowany w okresie restrykcyjnej diety i związanego z tym nagłego spadku wagi. Stosować najlepiej po kąpieli: wmasować okrężnymi ruchami we wrażliwe partie ciała: uda, ramiona, brzuch, piersi i pośladki.
znakomita odżywka dla wysuszonych i zniszczonych włosów. Można zrobić z niego półgodzinny kompres na włosy, następnie umyć je szamponem, a szybko odzyskają blask, staną się nawilżone i bardziej miękkie.
dobry naturalny środek pielęgnacyjny dla niemowląt i dzieci. Łagodnie nawilża ich wrażliwą skórę, pomaga w zwalczeniu ciemieniuchy, łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia skóry. Można dodać parę kropli olejku migdałowego do wanny w czasie kąpieli dziecka - dzięki temu jego skóra będzie nawilżona i delikatnie natłuszczone.
środek przeciwzmarszczkowy - ze względu na obecność witaminy E, niwelującej szkodliwy wpływ wolnych rodników
idealny olejek do masażu, który nawilża i odżywia skórę - może być także bazą pod inne olejki
środek łagodzący do suchej, podrażnionej skóry
 Basieńka44
#11821
na mnie migdałowe specyfiki działają uczulająco warto wcześniej sprawdzić na przedramieniu
Awatar użytkownika
 antonia
#11829
Basieńko a jak reagujesz na fiołek trójbarwny, czy zioła Cię też uczulają? :)
 Basieńka44
#11830
Zdarzy się :) dlatego sprawdzam pojedynczo każde zioła do fiołka nie jestem przekonana jednak próbowałam parę razy i niekonieczny on u mnie
Awatar użytkownika
 antonia
#11832
Fiołek stosowany zewnętrznie jest bardzo pomocny w złuszczaniu naskórka ale nie znam reakcji na alergie :)