Menu użytkownika

Kupony

Kto przegląda forum

Forum przegląda 1 użytkownik :: 0 zidentyfikowanych, 0 ukrytych i 1 gość (dane z ostatnich 5 minut)
Najwięcej użytkowników online (90) było 3 maja 2017, o 23:15

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Dieta

Tu jest odpowiednie miejsce, aby porozmawiać na temat spożywanych produktów, diety w łuszczycy.

Re: Dieta

Postprzez antonia 1 paź 2013, o 19:12

Dieta a efekt jo -jo . :D
Naukowcy z University of Copenhagen dowiedli, że przestrzeganie diety bogatej w białko i ubogiej w węglowodany może pomóc osobom z nadwagą uniknąć efektu jo-jo.
W przeprowadzonych badaniach udział wzięły 773 osoby otyłe i z nadwagą, pochodzące z ośmiu europejskich krajów. W ciągu dwóch miesięcy uczestnicy badań stracili średnio 24 funty (około 11 kilogramów) dzięki niskotłuszczowej diecie.
Naukowcy twierdzą, że spożywanie białek może powodować zmiany metaboliczne, które sprawiają, że ludzie czują się bardziej nasyceni, niż gdyby konsumowali węglowodany lub tłuszcze.
http://mwd.pl/dieta-a-efekt-jo-jo/
Jest duże prawdopodobieństwo związku łuszczycy z nadwagą, warto więc pomyśleć o doborze diety zanim się ktoś na nią zdecyduje. :D :D
Viber, WhatsApp nr.tel na priv.
antonia
Doradca

Reklama

Postprzez puma 1 paź 2013, o 23:51

moja kumpela stosowała dietę dukana, schudła sporo. jak skończyła to też dopadło ją jojo, a wiadomo, że jest to dieta wysokobiałkowa. nie wiem jak to się ma do łuszczycy bo ona nie choruje.
puma
Aktywista

Postprzez PSM Pharma 23 paź 2013, o 12:25

Osoby chore na łuszczycę powinny jeść zielone warzywa z kwasem foliowym (brokuły, sałata), jeśli chodzi o mięsa to takie, które po ugotowaniu łatwo odchodzą od kości (tj. mają mało wiązań siarkowych) np. ryby czy drób. Natomiast powinny się wystrzegać pokarmów zawierających dużo wiązań siarkowych jak czerwone mięso czy rośliny strączkowe (groch, fasola) i owoców, które wywołują produkcję histaminy (pomidory, truskawki, maliny itp.).
PSM Pharma
Świeżak

Postprzez Basieńka44 23 paź 2013, o 16:11

Natomiast powinny się wystrzegać pokarmów zawierających dużo wiązań siarkowych jak czerwone mięso czy rośliny strączkowe (groch, fasola) i owoców, które wywołują produkcję histaminy (pomidory, truskawki, maliny itp.).

zmieniłam diete na taką właśnie i mam się lepiej jak na rybkach czy kurczakach :P
Prawdziwa przyjaźń opiera się na tym,co jest dobre dla obydwu przyjaciół
Basieńka44
Doradca

Postprzez szater 24 paź 2013, o 08:13

jak zmieniłas czerwone mieso to na jakie? skoro piszesz ze jest ci lepiej niż na drobiu czy rybach :surprised: nie znam innego rodzaju miesa :notguilty:
szater
Doradca

Postprzez Basieńka44 24 paź 2013, o 08:25

szater napisał(a):jak zmieniłas czerwone mieso to na jakie? skoro piszesz ze jest ci lepiej niż na drobiu czy rybach :surprised: nie znam innego rodzaju miesa :notguilty:

czytaj ze zrozumieniem zmieniłam diete z drobiu na czerwone mięsko :D
Prawdziwa przyjaźń opiera się na tym,co jest dobre dla obydwu przyjaciół
Basieńka44
Doradca

Postprzez Paweł 24 paź 2013, o 11:16

PSM Pharma napisał(a):...Natomiast powinny się wystrzegać pokarmów zawierających dużo wiązań siarkowych jak czerwone mięso czy rośliny strączkowe (groch, fasola) ...

A mi dermatolog mówiła, że powinienem jeść warzywa strączkowe.
Paweł
Administrator

Postprzez PSM Pharma 25 paź 2013, o 13:53

Paweł napisał(a):A mi dermatolog mówiła, że powinienem jeść warzywa strączkowe.

warzywa strączkowe zawierają wiązki siarkowe i ich trawienie dla układu trawiennego to spory wysiłek. W wyniku ich trawienia niestety produkujemy kwas siarkowy. Nie zaszkodzi Ci porozmawiać na ten temat z p. dermatolog.
PSM Pharma
Świeżak

Siarka

Postprzez Paweł 28 paź 2013, o 12:32

A to możliwe, na tyle to się nie znam.
Paweł
Administrator

Postprzez antonia 28 paź 2013, o 17:50

PSM Pharma napisał(a):warzywa strączkowe zawierają wiązki siarkowe i ich trawienie dla układu trawiennego to spory wysiłek. W wyniku ich trawienia niestety produkujemy kwas siarkowy. Nie zaszkodzi Ci porozmawiać na ten temat z p. dermatolog.

Czy wobec tego nie powinniśmy również przyjmować suplementów takich jak Sufrin, czy siarki w czystej postaci MSM zalecanych przez dermatologów dla poprawienia kondycji skóry, paznokci i włosów?
Viber, WhatsApp nr.tel na priv.
antonia
Doradca

Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Dieta