Menu użytkownika

Kupony

Kto przegląda forum

Forum przegląda 1 użytkownik :: 0 zidentyfikowanych, 0 ukrytych i 1 gość (dane z ostatnich 5 minut)
Najwięcej użytkowników online (90) było 3 maja 2017, o 23:15

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Dieta Dukana

Tu jest odpowiednie miejsce, aby porozmawiać na temat spożywanych produktów, diety w łuszczycy.

Re: Dieta Dukana

Postprzez euterpe 27 lut 2012, o 19:42

henia napisał(a):Każda dieta jest ingerencją w pracę organizmu i jako taka musi być dobierana indywidualnie.
Wszystkie diety tak mają, i to co najważniejsze, one są dla ludzi zdrowych.
To co wymieniłeś jako wady diety Dukana, występuje jako zagrożenie przy wszystkich dietach. Ale też jest sporo sposobów, żeby takim negatywnym skutkom zapobiec.
euterpe napisał(a):...Powiedz o co chodzi z tym wychładzaniem? Bedzie mi zimno w uszy? Należysz do tej grupy leczącej łuszczycę rozgrzewającą czekoladą?

"Medycyna między wschodem a zachodem" Wiesława Stopińska. Zapoznaj się. Wtedy pogadamy :)

Każda normalna dieta jest zdrowa i dostarcza organizmowi wszystkiego czego potrzeba. Wystarczy zachowywać umiar.
euterpe
Bywalec

Reklama

Postprzez henia 27 lut 2012, o 20:00

Zdefiniuj: każda normalna dieta.

Moje wypowiedzi tycza się tzw. "diet obostrzeniowych" czyli tych, w których następuje obostrzenie w dotychczasowym.... sposobie żywienia ;)
"Pozwólmy sobie na pomyłki i błędy ale nie na nieuwagę"
henia
Doradca

Postprzez euterpe 27 lut 2012, o 20:33

Cytat: Zbilansowana dieta ma za zadanie dostarczyć organizmowi wszystkich potrzebnych mu składników odżywczych i witamin. Dlatego tak ważne jest wybieranie wciągu dnia produktów pokarmowych ze wszystkich grup: węglowodanów, owoców, warzywa, mleka i jego przetworów, mięsa, ryb i produktów zawierających cukry.
euterpe
Bywalec

Postprzez henia 27 lut 2012, o 21:27

...Dieta – jak sama nazwa wskazuje, jest to sposób odżywiania się, ograniczony jakościowo i ilościowo, stanowiący część kuracji, albo pełnej terapii...

http://www.bioslone.pl/forum/index.php?topic=6924.0

Podaj źródło, o złym zbilansowaniu diety Dukana :please:
henia
Doradca

Postprzez euterpe 27 lut 2012, o 21:40

Ja wolę definicję ze słownika języka polskiego która mówi, że dieta to po prostu sposób odżywiania.

Dieta Dukana nie zawiera wszystkich potrzebnych organizmowi składników, dostarcza zbyt dużo cholesterolu, do tego brak błonnika powodujący zaparcia, mało witamin. Nie dostarcza wystarczającej ilości cukrów, kwasów tłuszczowych.

http://www.puellanova.pl/1684,0,-DIETA- ... KOWEJ.html
euterpe
Bywalec

Postprzez henia 27 lut 2012, o 22:17

euterpe napisał(a):Dieta Dukana nie zawiera wszystkich potrzebnych organizmowi składników, dostarcza zbyt dużo cholesterolu, do tego brak błonnika powodujący zaparcia, mało witamin. Nie dostarcza wystarczającej ilości cukrów, kwasów tłuszczowych.

Może dlatego, że:
... jest to sposób odżywiania się, ograniczony jakościowo i ilościowo, stanowiący część kuracji...
:D
henia
Doradca

Postprzez euterpe 27 lut 2012, o 22:27

No tylko po co niszczyć sobie zdrowie skoro można to samo osiągnąć w zdrowy sposób? Rozumiem, że zgadzasz się, że dieta Dukana jest niezdrowa?
euterpe
Bywalec

Postprzez henia 27 lut 2012, o 22:44

euterpe napisał(a):...Rozumiem, że zgadzasz się, że dieta Dukana jest niezdrowa?

Tak. Ale nie ze względu na niedobory, bo takowe zawsze trzeba brać pod uwagę w/g mojej definicji :D
Mnie przestrasza ta duża ilość nabiału a co za tym idzie zakwaszenie organizmu.
2 lata temu już przestrzegałam http://luszczyca.org.pl/p2/forum/index. ... ntry142406 :notguilty:
henia
Doradca

Postprzez paulinab108 28 lut 2012, o 03:13

wady diety dukana... hmmm nic takiego mnie nie dopadło - żadne. To że w tej diecie nie ma błonnika jest kłamstwem!!! W diecie dukana codziennie należny jeść 3 łyżki otrąb (2 owsianych i 1 pszennych), poza tym błonnik jest też w warzywach, które w fazie naprzemiennej P+W są w każdym posiłku.
paulinab108
Świeżak

Postprzez henia 28 lut 2012, o 12:34

Paulina gratuluję, że działa i gratuluję samozaparcie :)
To, że coś nas nie dopada, nie znaczy że tego nie ma. Powodzenia
henia
Doradca

Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Dieta