Menu użytkownika

Kupony

Kto przegląda forum

Forum przegląda 1 użytkownik :: 0 zidentyfikowanych, 0 ukrytych i 1 gość (dane z ostatnich 5 minut)
Najwięcej użytkowników online (90) było 3 maja 2017, o 23:15

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Czy są wśród nas - weganie lub wegetarianie??

Tu jest odpowiednie miejsce, aby porozmawiać na temat spożywanych produktów, diety w łuszczycy.

Re: Czy są wśród nas - weganie lub wegetarianie??

Postprzez Luna 23 gru 2015, o 12:47

Witam.
Jestem wegetarianką ale nie uchroniło mnie to przed łuszczycą. Wegetarianką jestem długo a łuszczycę zdiagnozowano u mnie wczoraj :(
Nie wiem... może gdybym jadła mięso byłoby jeszcze gorzej?
Luna
Świeżak

Reklama

Postprzez antonia 23 gru 2015, o 20:04

Luna napisał(a):Jestem wegetarianką ale nie uchroniło mnie to przed łuszczycą. Wegetarianką jestem długo a łuszczycę zdiagnozowano u mnie wczoraj

Łuszczyca jest najkapryśniejszą chorobą o jakiej w życiu słyszałam i nie ma na nią klasycznych zachowań :( :(
Jednym pomaga dieta wegetariańska, innym bezglutenowa, jeszcze innym głodówki, ba, znam nawet takie osoby, które twierdzą, że im pomaga wcinanie tłuszczu i mięska w jak największych ilościach, bo przy mniej kalorycznych potrawach dostają wysypów. Ja próbowałam każdej diety, łącznie z głodówką, do tego stopnia, że wpędziłam się w anemię a łuszczyca na mojej skórze rozpanoszyła się jeszcze bardziej. Tak samo nie było reakcji na tytoń czy alkohol. Nie palę od kilkunastu lat, alkohol w małych ilościach od wielkiego święta a remisję całkowitą uzyskałam dopiero w tym roku, dzięki długiemu, cierpliwemu stosowaniu własnych sposobów.
Tak więc nie możesz winić siebie, każdy organizm jest inny i ma inne potrzeby i wymagania.
Viber, WhatsApp nr.tel na priv.
antonia
Doradca

Postprzez henia 27 gru 2015, o 21:06

Luna napisał(a):Witam.
Jestem wegetarianką ale nie uchroniło mnie to przed łuszczycą. Wegetarianką jestem długo a łuszczycę zdiagnozowano u mnie wczoraj :(

Jak wegetarianką jesteś długo, znaczy - wiesz co robisz. Czyli śmiało można przyjąć, że to nie dieta jest tym czynnikiem, który prowokuje wysyp u Ciebie.

Może trzeba przyjrzeć się stanom zapalnym i stylowi życia w sensie stres?
"Pozwólmy sobie na pomyłki i błędy ale nie na nieuwagę"
henia
Doradca

Postprzez Luna 28 gru 2015, o 11:08

No tak, to jest chyba klucz do mojej choroby. Rok który się właśnie kończy był jednym wielkim stresem niestety.
Luna
Świeżak

Postprzez piotr090980 19 maja 2016, o 10:27

w sumie to jesli chodzi o te diete, to niektórym może pomóc, a niektórym nie. Najważniejsze jest to by dopilnować, aby suplementy diety były dostarczane systematycznie i odpowiednie witaminy.
piotr090980
Świeżak

Postprzez olek01990 19 maja 2016, o 16:19

Zalecam dużą ostrożność z tego typu dietą, bo można poważnie sobie zaszkodzić.
olek01990
Świeżak

Postprzez mariola.K 17 cze 2016, o 11:45

Ja nie jestem, ani wegetarianką, ani tym bardziej weganką, ale moja przyjaciółka jest wege. Nie ma łuszczycy, a cukrzycę i jest pod stałą opieką dietetyka i często robi badania krwi. Wydaje mi się, że najważniejsze jest żeby mieć odpowiednio dobraną dietę i stale robić badania krwi.
mariola.K
Świeżak

Postprzez antonia 17 cze 2016, o 12:02

mariola.K napisał(a):. Wydaje mi się, że najważniejsze jest żeby mieć odpowiednio dobraną dietę i stale robić badania krwi.

A konkretnie co masz na myśli?
Viber, WhatsApp nr.tel na priv.
antonia
Doradca

Postprzez higher44 20 paź 2016, o 00:24

kolega ma cukrzyce ale diety żadnej nie stosuje
higher44
Świeżak

Postprzez puma 25 lis 2016, o 17:48

jestem wegetarianką od kilku lat, jem niewielkie ilości nabiału i jajek. moja motywacja wynikała z pobudek czysto etycznych ale przy okazji zauważyłam, że moja skóra bardzo dobrze reaguje na dietę. nie będę nikogo namawiać na wegetarianizm bo może faktycznie mam inne zęby czy żołądek i mogę się żywić bezmięsnie ;) kto mnie zna to wie, że jakoś przesadnie chuda też nie jestem.
przy diecie wegetariańskiej czy wegańskiej trzeba łykać żelazo, b12 też wskazana, brak żelaza może prowadzić do dużej anemii, wiem co mówię ;)
puma
Aktywista

Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Dieta